Dziś jest piątek 14 grudnia 2018     Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor, Pompejusz, Sławobor, Spirydion

Czyste powietrze dla najmłodszych pacjentów naszego Szpitala

W dniu dzisiejszym, tj. 14 września br. Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda wraz z Przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszulą Nowogórską przekazali 37 oczyszczaczy powietrza z przeznaczeniem dla oddziałów dzieciecych Szpitala, m.in. Oddziału Pediatrycznego, Chirurgii dla Dzieci, Neonatologii z IT. Oczyszczacze są w pełni bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Wyposażone w takie funkcje, jak m.in. blokada rodzicielska i automatyczne wyłączenie przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przywrócenia urządzenia. Nie będą przeszkadzać w nocy, z uwagi na ich cichą pracę. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom najmłodsi pacjenci mają szansę jeszcze szybciej wrócić do zdrowia. W ramach akcji Województwo Małopolskie zakupiło łącznie 1800 oczyszczaczy powietrza. Koszt jednego oczyszczacza to ok. 400 zł.

zdj